Svojim klientom však ponúkame nielen široký sortiment tovaru, ale aj odborných služieb pre všetky vekové kategórie. Vyšetrenie zraku a aplikáciu kontaktných šošoviek poskytujeme u nás, priamo v predajni.
Jednoohniskové
Jednoohnisková šošovka má po celej ploche rovnakú optickú mohutnosť. Používa sa na korekciu jednoduchých refrakčných chýb, akými sú krátkozrakosť (myopia), ďalekozrakosť (hypermetropia) a cylindrická očná chyba (astigmatizmus).

Existujú dva typy jednoohniskových okuliarových šošoviek: Sférické okuliarové šošovky, ktoré sú vhodné pre každého Asférické okuliarové šošovky, ktoré sú plochšie a estetickejšie. Sú obzvlášť vhodné pre ľudí, ktorí potrebujú vyššie dioptrie.
Bifokálne
Bifokálne dioptrické sklá majú dve ohniska ( BI ) Jedno ohnisko sa používa do diaľky a druhé na čítanie – blízko.

Väčšinou sa takéto bifokálne sklá predpisujú zákazníkom po 40 veku života. V dnešnej modernej dobe, sa tieto sklá predpisujú starším zákaznikom cca 65 rokov a viac…

Poznáme ich ako sklá s takzvaným okienkom.
Multifokálne - Essilor progresívne okuliarové šošovky
Prirodzené videnie na všetky vzdialenosti Ak máte viac ako 40 rokov a máte problémy s videním, pravdepodobne trpíte presbyopiou, bežnou postupnou stratou videnia do blízka. Máme však pre vás dobrú správu: súčasný výber okuliarových šošoviek je širší ako v minulosti. Nemusíte so sebou nosiť ďalšie okuliare na čítanie, ani nosiť okuliare s bifokálnymi šošovkami rozdelenými viditeľnou a neestetickou čiarou ako vaši rodičia.

Progresívne (multifokálne) okuliarové šošovky umožňujú hladký prechod z videnia do diaľky cez videnie do strednej vzdialenosti až po videnie do blízka a zároveň pokrývajú všetky prechodové korekcie. To znamená, že progresívne okuliarové šošovky majú odstupňovanú optickú mohutnosť a zmierňujú tak namáhanie očí a umožňujú čo najprirodzenejšie videnie.
Kancelárske
Kancelárske sklá sú najideálnejšie sklá pre tých nositeľov okuliarov, ktorí pracujú s počítačom viac ako 4 hodiny denne. Majú PC vo vzdialenosti viac ako 50-60 cm a nevyhovujú im jedny okuliare.

Radíme ich do skupiny viacohniskových skiel a fungujú na princípe ako multifokálne sklá. Jediný rozdiel oproti multifokálu je ten, že kancelárske sklá nemajú vzdialenosť do diaľky.

DIOPTRICKÉ SKLÁ

Okuliarová šošovka predstavuje jedinečnú kombináciu:


- Povrch alebo dizajn: umožňujú korekciu zrakovej vady. Pre každý problém s videním existuje jeden dizajn, napríklad: jednoohniskové a progresívne okuliarové šošovky, individuálne prispôsobené okuliarové šošovky a okuliarové šošovky na prácu s počítačom

- Materiál: hlavná súčasť okuliarovej šošovky. Jeho výber má vplyv na estetiku, hmotnosť a odolnosť hotovej okuliarovej šošovky

- Vrstva: po nanesení na povrch okuliarovej šošovky vylepšuje jej vlastnosti, napríklad antireflexná vrstva, vrstvy proti zašpineniu a zahmlievaniu, vrstvy chrániace oči pred slnkom atď.

POVRCHOVÉ ÚPRAVY SKLA

Na všetky výrobne sklá, sa daju naniesť rôzne povrchové úpravy

 
Tvrdenie HC (hard coated)
Tvrdenie sa s pravidla nanáša na všetky dioptrické sklá. Je to kvoli tomu, že plastové sklá sú veľmi krehké a dajú sa ľahko poškriabať. Tvrdiaca vrstva spevný povrch skla a tým sa zabraní poškodeniu.
Antireflex
Je to protiodrazová vrstva, ktorá slúži na to, aby do oka prepustila viac svetla a pohľad cez antireflexné sklá bol bez rušivých momentov, jasnejší a ostrejší . Antireflex prepúšťa do oka až 99,8% svetla.  
  antireflex-768x276
Farba - color
Slúži ako slnečné dioptrické sklá. Je možné naniesť akýkoľvek druh farby a intenzity zafarbenia.
Najlepšie a najbežnejšie farby sú šedá – GRAY, hnedá – BROWN a zelená – GREEN.
Antistatická úprava
Táto úprava sa davá na vyšiu triedu dioptrických skiel. Je nielen vodoodpudivá, ale hlavne odpudzuje prach a nečistoty
Polarizácia
Využíva sa u slnečných okuliarov. Polarizácia neprepúšťa do oka odrazené svetlo od vodorovnej plochy. Najviac to ocenia rybári, alebo vodiči, ktorí riadia auto pri východe, alebo západe slnka ked je vozovka mokra napr po daždi.
polarizing (1)
Fotochromatické okuliarové šošovky
Šošovky reagujúce na intenzitu žiarenia. Okuliarové sklá sa zafarbuju podľa sily žiarenia svetla a podľa teploty okolitého prostredia.
Poznáme pod názvom:
– TRANSITIONS – SUNSENSORS – HELIOVAR
polariz2-1024x322
polarizgraf-1024x323